Ulotki promocyjne – największe błędy

Ulotki promocyjne

Ulotki promocyjne

Nic tak nie zniechęca klienta jak nieskutecznie przeprowadzona reklama. Już lepiej, aby dana osoba bez wahania wyrzuciła naszą ulotkę, niż znalazła tam fatalny błąd, który doprowadzi do śmiechu całą internetową społeczność. Bądź nowoczesny, ale jednocześnie gustowny. Nie przeginaj i działaj zgodnie z panującymi zasadami marketingu, a z pewnością nie czeka Cię prawdziwe wyśmianie przez połowę Polski. Jest to oczywiście forma reklamy, dzięki której o istnieniu firmy dowie się wielu ludzi, ale chyba nie na taki rodzaj promocji liczysz.

Ulotki promocyjne są jedną z najtańszych form reklamy Twojego przedsiębiorstwa. Już za dosłownie kilka groszy można wyprodukować dowolnej wielkości kartkę z danymi naszej firmy. Jakie są podstawowe błędy stosowane przy tego typu produktach?

1. Chcesz profesjonalną grafikę? Zatrudnij profesjonalistę!

Niejednokrotnie byliśmy już świadkami jak Ulotki promocyjne stawały się jednym wielkim polem różnych przedziwnych postaci powklejanych za pomocą najprostszego windowsowego programu graficznego. Do tego dochodziły tandetne czcionki i brak polskich liter. Na grafiku nie oszczędzaj, a jak nie masz umiejętności, sam tego nie rób!

2. Skąd te zdjęcia?

Ulotki promocyjne mogą mieć postać składanych małych katalogów, gdzie oprócz tekstu mieszczą się również zdjęcia. Zadbaj o to, aby były to zdjęcia wykonane dobrym aparatem, przy odpowiednim świetle i po prostu ładne dla oka. Nie korzystaj również z fotografii zaczerpniętych z internetu – skoro to ma być reklama Twojej działalności, niech będzie od Ciebie.

3. Tekst, tekst i jeszcze raz tekst…

Ludzie w dzisiejszych czasach nie mają zupełnie czasu na czytanie. Liczy się pierwsze zdanie, a czasami nawet słowo. Dlatego ogranicz się do najważniejszych informacji – co oferujesz, dlaczego mają wybrać właśnie Ciebie i ewentualnie możesz podać cenę takiej usługi. Kogo będzie interesowała cała Twoja zawodowa historia, filozoficzne rozprawki czy dokładne etapy przygotowywania produktu. Lepiej załącz jakąś ciekawą i przyciągającą grafikę.

Tagi: , ,

© 2016 - 2024 Phpnuke.pl